Торгівля людьми


Протидія торгівлі людьми


Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.
Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Сьогодні у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. При цьому страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми.
За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року; чверть дітей, які постраждали від торгівлі людьми в Україні, були примушені жебракувати. Це означає, що зібраних пожертв діти не отримують, дітей можуть бити, залякувати, змушувати просити гроші, які насправді йдуть до кишень злочинців.
За перше півріччя 2018 року  Національна поліція України виявила майже 200 фактів торгівлі людьми, з них – 108 – це сексуальна експлуатація. Наразі визнані потерпілими 91 жінка, 49 чоловіків, 9 неповнолітніх і 7 малолітніх дітей.
Міністерством соціальної політики виготовлено відеоролики з протидії торгівлі людьми, які мають статус соціальної реклами, зокрема, відеоролик із протидії дитячому жебракуванню «Зупинимо дитяче жебрацтво разом!» (Переглянути....) та відеоролик із проблематики торгівлі людьми всередині країни «Зупинимо торгівлю людьми разом!». Переглянути... 
 Документальний фільм MTV EXIT «Життя на продаж», де описані три реальні історії українців, які стали жертвами торгівлі людьми. Переглянути... 
Торгівля людьми – це організована злочинність,нічого не відбувається випадково.
 На вокзалах до вас підійдуть не випадкові «Добрі люди», які раптом вирішили вам допомогти. Ви не випадково будете винні велику суму грошей, не випадково будете працювати у нелюдських умовах… Все це організовано,тому що приносить великі гроші, а тому – ви лише механізм, який допомагає їх заробляти.

Кожен постраждалий від торгівлі людьми має право на допомогу:
– правову, психологічну,соціальну та матеріальну;
– відновлення документів;
– сприяння у працевлаштуванні;
– медичне обстеження та лікування.        
«Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми
0 800 505 501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів
527      безкоштовно для абонентів (Київстар, МТС, Life).





Немає коментарів:

Дописати коментар